Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tirana luan me Kukësin në Kupë, për Asion Dajën vendoset nesër

Pa u mbyllur pjesa e parë e ndeshjes me Shkumbinin, ku Tirana fitoi 3-0, mesfushori Asion Daja la fushën e lojës, për shkak të një kontraktimi. Në vend të tij u aktivizua Hoxhallari.

Ishte një vendim i marrë nga stafi mjuekësor për të mos rrezikuar, aq më tepër që përpara është ndeshja e Kupës së Shqipërisë me Kukësin.

“Vipsport.al” mëson se Daja ka qenë sot i pranishëm në stërvitjen e Tiranës, ku ka punuar i diferencuar, por gjithçka në lidhje me aktivizimin ose jo të tij në ndeshjen e së mërkurës do të vendoset nesër. Gjatë seancës së fundit stërvitore para ndeshjes me Kukësin mesfushori do të provojë, nëse ndjen shqetësim apo jo.

Trajneri Ze Maria ka nevojë për lojtarët me përvojë në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë dhe dëmtimi i Dajës e ka shqetësuar jo pak. Megjithatë, pritet që futbollisti t’ia dalë dhe të jetë në fushë ndaj kampionëve të Superiores. Vipsport.al