Tek Kosova bëjnë bilancin, mesfushori i Salzburg del më i miri

Në Kosovë kanë bërë bilancin e sezonit që sapo lamë pas. Kështu, futbollisti më i mirë i vitit 2017, është përzgjedhur mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha.

Futbollisti i Salzburg e ka fituar këtë çmim në bazë të ndeshjeve që ka zhvilluar me fanelën e përfaqësues së Kosovës gjatë eliminatoreve të Europianit.

Pas dhënies së çmimit, Valon Berisha është shprehur:

“Më duhet t’ju falënderoj për për çmimin. Jam shumë krenar. Por gjithashtu ky falënderim i takon Zotit, familjes, presidentit Fadil Vokrri, përzgjedhësit Albert Bunjaku dhe gjithë ekipit. Shpresoj që vitit 2018 do të jetë edhe më i mirë për të gjithë ne”, u shpreh Berisha. /Klaudio Ndreca- vipsport.al/