Flamurtarit i ikën fitorja nga duart, pëson dy gola në minutat e fundit (video)

Flamurtari ka luajtur sot në Turqi ndeshjen e fundit miqësore, ku kundërshtar ishte ekipi polak i Pogon, që mban vendin e fundit në kampionatin e tij. Ndeshaj u mbyll me fitoren e polakëve, edhe pse 10 minuta para fundit Flamurtari kryesonte 1-0, pas goli të shënuar me penallti nga Zhufo. Vlonjatët pësuan dy gola me goditje standarde dhe ndeshja përfundoi 2-1.

Trajneri Duro kishte bërë ndryshim të skemës së lojës, duke hedhur në fushë nga minuta e parë edhe Gafurin në mesfushë. Nedeljkoviç dhe Muarem mbështesin sulmuesin e vetëm Bushiç. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura.

 

 

 

 

 

 

Ja dhe formacioni i vlonjatëve: