Ekipi i Guardiolës nuk mjaftohet me kampionatin, kërkon të fitojë gjithçka

Mançester Siti është duke bërë një sezon gati në perfeksion, sa i përket kampionatit në “Premier League”.

Tashmë ekipi i Guardiolës është në garë për 4 trofe të ndryshëm, “Carabao Cup”, “Premier League”, “Champions League” dhe “Fa Cup”. Tek anglezët e Sitit kërkojnë maksimumin, duke përfshirë këtu edhe fitimin e të gjitha kompeticioneve.

Jaja Toure është shprehur optimist për të ardhmen e klubit:

“Mund të them se jam optimistë. “Premier League” është e lodhshme dhe “Fa Cup” është gjithmonë prezente, por ne do të bëjmë më të mirën. Do të vazhdojmë t’i fitojmë ndeshjet dhe më pas të shohim çfarë do të ndodhë”, është shprehur Jaja Toure. /Klaudio Ndreca- vipsport.al/