Mançester Junajtid nuk i ndahet kreut, fiton në transfertë (VIDEO)

Mançester Junajtid nuk i ndahet kreut të renditjes, pavarësisht formës fantastike që është duke kaluar ekipi i Guardiolës.

Nëse Mançester Siti nuk do të ishte duke zhvilluar këtë formë fantastike në “Premier League”, atëherë kampionatin do e kryesonte ekipi i Jose Murinjos. Junajtid ka arritur të fitojë në transfertë ndaj Uest Bromit me rezultatin 1-2.

Golave të Lukakut dhe Lingard, do i përgjigjej mesfushori i Uest Bromit, Beri i futur në pjesën e dytë. Por goli i mesfushorit anglezë do të shërbente vetëm për statistikë, ndërsa Mançester Junajtid gjendet 11 pikë larg kryesuesve të Sitit. /Klaudio Ndreca- vipsport.al/