Kategoria e Dytë/ U luajt java e 12-të, mësoni rezultatet në Grupin A dhe B

Kategoria e Dytë ka luajtur sot javën e 12-të të saj. Nuk ka pasur supriza për sa u përket ekipeve që pretendojnë ngjitjen në Kategorinë e Parë, përveç Vorës që barazoi 0-0 kundër Kukësit B.

Veleçiku fitoi 5-0 në transfertë kundër Adës, kurse Oriku dhe Elbasani fituan përkatësisht kundër Përmetit dhe Memaliajt.

Kategoria e Dytë/ Java 12

Grupi A

Ada-Veleçiku         0-5

Klosi-Partizani B    2-1

Tirana B-Luzi 2008   0-2

Kukësi B 0-0 Vora    0-0

Internacional–Sopoti 3-2

Gramshi – Spartaku (Nuk u zhvillua)

Kevitani-Pushim

Grupi B

Domosdova-Butrinti   0-2

Oriku-Përmeti        2-0

Gramozi-Maliqi       1-3

Elbasani-Memaliaj    4-1

Devolli-Tepelena     1-0

Delvina-Skrapari     7-1

Albpetroli-Pushim

*Mamurrasi në Grupin A dhe Këlcyra në Grupin B janë përjashtuar nga kampionati nga Komisioni i Disiplinës.