“Çmendet” Ranieri, duart në kokë gjyqtarit të 4-t dhe karton i kuq

Nantes fitoi sot 1-0 kundër Angers në kampionatin e Francës, por ajo që bëri çudi ishte veprimi i trajnerit Ranieri.

Numri 1 i stolit të Nantes manifestoi te gjyqtari i katërt një pretendim për faull, por në ekzaltim e sipër e preku atë me të dyja duart në kokë.

Një veprim që u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari kryesor në drejtim të Ranierit.