UEFA leksion se si shqiptohet emri i Elseid Hysajt

Elseid Hysaj është një ndër talentet që pritet të jetë protagonist gjatë këtij sezoni në Ligën e Kampionëve. Interesimi për mbrojtësin shqiptar është shumë i lart nga klubet njohura në merkato, por dhe tifozët evropian do të kenë mundësinë ta shohin këtë sezon në Champions.

UEFA është munduar që të ndihmojë anglishtfolësit në të gjithë botën, për të shqiptuar ashtu siç duhet emrin e futbollistit shqiptar.

Hysaj përfshihet në një listë të gjatë me emra që UEFA i ka cilësuar “të çuditshëm” për anglishtfolësit, mes lojtarëve që do të luajnë në Ligën e Kampioneve në këtë edicion.