Ndodh në Skoci, tifozi futet për të goditur Mbappe-n

Një episod i rëndë ka ndodhur në ndeshjen Celtic-PSG gjatë mbrëmjes së sotme. Parizienët fituan thellë 5-0, ndërkohë që në fundin e pjesës së pari kur ishin në avantazh të tre golave, një tifoz, arriti të kalojë gardhin e sigurisë dhe më pas hyri në fushën e lojës.

Sipas BBC tifozi hyri në fushë për të goditur yllin e PSG, Kylian Mbappe. Ultrasi u kap nga forcat e sigurisë para së të bënte ndonjë dëm, ndërkohë që Celtic-un e pret një dënim i rëndë nga UEFA për këtë ngjarje.

A Celtic fan is carted away after breaking onto the pitch to aim a kick at Kylian Mbappe

The supporter burst onto the field just moments before the break and headed straight for the striker

The supporter is chased by a steward after invading the pitch

Celtic could face Uefa action after the pitch invasion

Luckily for Mbappe he was able to evade the attacker