Mediat italiane kritikojnë Juven pas humbjes së thellë ndaj Barcelonës

Juventusi pësoi një humbje të thellë në shifrat 3-0 ndaj Barcelonës. Një disfatë që nuk është kapërdirë mirë nga gazetat italiane që kanë kritikuar formën e bardhezinjve.

“Gazzeta dello Sport” shkruan se Juventus u befasua nga Messi, ndërkohë që “Corriere dello Sport” ka një titull të ngjashëm: Juve mundet nga Messi!

Gazeta torineze “Tuttosport” i ka kritikuar në një mënyrë ndryshe bnardhezinjtë duke u vendosur katër Alex Sandros, Benatias, Higuain, Dybala dhe Douglas Costës. /vipsport.al/