LIVE/ Messi po shkatërron Juven, PSG dhe Chelsea fitore me goleadë

Starton edicioni 2017-18 në Ligën e Kampionëve, teksa po luhen ndeshjet në katër grupet e para A, B, C, D, teksa spikat ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

GRUPI A

Benfica-CSKA Moscow 1-2

Seferovic 51′, Vitinho 63′ (pen), Zhamaletdinov 71′


Manchester United-FC Basel 3-0
Fellaini 35′, Lukaku 53′, Rashford 84′


GRUPI B

Celtic-Paris Saint Germain 0-5

Neymar 19′ Mbappe 34′ Cavani 40, Lusting 83 (autogol), Cavani 85′


Bayern Munich-RSC Anderlecht 1-0

Lewandowski 11′ (pen)

GRUPI C

Chelsea-FK Qarabag 6-0

Pedro 5′, Zappacosta 30′, Azpilicueta 55′, Bakayoko 71′, Batshuayi 76′ 82′

Roma-Atlético Madrid 0-0

GRUPI D

Barcelona-Juventus 3-0
Messi 45′, Rakitic 56′, Messi 68′

Olympiakos-Sporting Lisbon 2-3

Doumbia 2′, Martins 13′ Fernandes 43′