Kupa e Shqipërisë, ndeshjet e para. Befason Kukësi

Vipsport.al ju ofron të gjitha rezultatet e ndeshjeve të Kupës së Shqipërisë, turi i parë: grupet A dhe B. Takimi mes Besës dhe Tiranës në Kavajë filloi me 15 minuta vonesë për shkak të mospranisë së policisë.

 

 

 

KUPA E SHQIPËRISË

TURI I PARË

– GRUPI A

 

Egnatia–Kukësi 1-0

17′ Bakiasi

 

Tërbuni–Teuta 1-0

34′ Shaba

 

Kastrioti–Vllaznia 0-0

 

Besa–Tirana 1-2 (po luhet)

29′ Perja / 31′ (p), 68′ Karabeci

 

 

Iliria–Kamza 0-2

25′ Raçiç, 57′ Plaku

 

Shënkolli–Besëlidhja 0-1

56′ Dyca

 

Burreli–Erzeni 2-1

49′ Kaloshim 77′ Farruku / 75′ Vathi

 

E luajtur

 

Mamurrasi-Skënderbeu 0-8

KUPA E SHQIPËRISË – TURI I PARË – GRUPI B

 

Naftëtari – Partizani 2-6

Nallbati 12′, Kajo 80’ / Xhixhiua 19′, 72’, Malota 44′, Çani 61’ Herrera 64’ , Batha 85’

 

Dinamo – Flamurtari 0-1

Hoxhaj 50′, Musta 68’

 

Turbina – Korabi 2-2

Baku 29′, Gorxha 36′ / Turhani 7′, Murrja 17′

 

Apolonia – Lushnja 1-1

Krasniqi 82’ (p)/Pepa 12′

 

Tomori – Bylis 0-0

 

Shkumbini – Pogradeci 0-2

Çekiçi 5′, Kame 0-2

 

Elbasani – Luftëtari 0-2

Janku 39′, Zogaj 43′

 

Është luajtur

 

Sopoti – Laçi 0-12