Ja si do të dukej sot formacioni i Lionit nëse nuk do t’i shiste yjet e saj

Nga viti 2012 deri më 2016, Paris-Saint Germain ka dominuar kampionatin francez duke fituar radhazi titullin edhe falë blerjeve si Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani dhe Thiago Silva.

Sezonin e kaluar ishte Monaco që e uli nga froni. Lion ndërkohë e ka humbur dukshëm forcën e saj për të rivalizuar në Ligue 1 falë edhe shitjes së yjeve të saj në vitet e fundit. Disa prej tyre tashmë janë shumë të rëndësishëm në ekipet ku janë transferuar.

Më poshtë mund të zbuloni 11 prej tyre, teksa me siguri nëse do të ishin ende pjesë e Lionit ata mund të shpalleshin lehtësisht kampion në Francë.

Hugo Lloris

Hugo Lloris

Christophe Jallet

Christophe Jallet

Samuel Umtiti

Samuel Umtiti

Dejan Lovren

Timothée Kolodziejczak

 

Maxime Gonalons

Corentin Tolisso

Miralem Pjanic

Miralem Pjanic

Anthony Martial

Karim Benzema

Karim Benzema

Alexandre Lacazette

Alexandre Lacazette

Në stol: Anthony Lopes, Jeremy Toulalan, Florent Malouda, Michael Essien, Hatem Ben Arfa, Loic Remy, Alassane Pléa, Rafael.