Iliria përballet me Tiranën në kampionat, fushë-krujasit zbardhin ekipin për sezonin e ri

Iliria do ta nisë sezonin e ri të Kategorisë së Parë me takimin kundër Tiranës në “Selman Stërmasi”.

Kjo përballje do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 18:00.

Klubi i Ilirisë ka zbardhur edhe listën me 25 futbollistët që do të jenë pjesë e skuadrës për këtë sezon të ri.

Iliria ka bërë nëntë afrime në këtë merkato vere: Ujka, Turkaj, Mëllugja, Lleshi, Xhabrahimi, Berberi, Dulo, Ikonomi, dhe Gjokeja.

Lista e futbollistëve të Ilirisë:

Redjon Baku

Eduin Ujka

Florian Ziri

Flogers Sala

Gjevahir Paplekaj

Xhorxhian Boçi

Hamit Voga

Rudolf Turkaj

Ledio Doçi

Donald Mëllugja

Mikelanxhelo Bardhi

Denis Kurti

Anton Lleshi

Albi Xhabrahimi

Kevi Berberi

Imer Zuna

Taulant Lama

Ernest Simo

Emanuel Dulo

Oltion Balluku

Xhuljan Ikonomi

Sajmir Gjokeja

Endri Gjergji

Beram Cani

Kiri Zira