Gabimi trashanik, mediet helvete kryqëzojnë Taulant Xhakën

 

Bazeli humbi 2-1 me St.Galenin në kampionatin zviceran, dhe thuasje në kor, mediet helvetike e ka vënë gishtin te Taulant Xhaka.

Mesfushori Kuqezi ishte fajtori kryesor në pësimi e golit të parë.;

Një gabim të tillë nuk i ka ndodhur kurrë Taulant Xhakës. Kundër St.Galenit ishte humbja e tij e topit në fillim të ndeshjes, që vendosi disidhe vazhdimin e vështirë të Bazelit. Kritikat për humbjen e dytë sezonale rresht vazhdojnë”, shkruan zvicerania Tageswoche.ch.

Xhaka u surprizua, ai nuk më pa mua”, tha golashënuesi Marko Aratore në lidhje me skenën e golit.

Trajneri i Bazelit e vendosi Xhakën në qendër të  një mbrojtje me tre, duke besuar në aftësitë e tij “polivalente”, por gabimi i bërë e nervozoi gjatë gjithë ndeshjes Taulantin, të ndëshkuar edhe me karton të verdhë.