Elseid Hysaj, një ndër 7 yjet më premtues të këtij sezoni në Champions League

Merr fund pritja për fillimin e Champions League. Kompeticioni më i rëndësishëm për klube nis sonte në mbrëmje, teksa skuadrat e mëdha pritet që të dhurojnë spektakël.

Liga e Kampionëve në fakt është arena ku spikasin edhe yjet e futbollit. “Sun  Sport” ka publikuar sot një speciale me 7 të rinjtë më premtues që pritet të lënë gjurmë gjatë këtij edicioni. Një ndër ta është edhe Elseid Hysaj për të cilin sajti britanik shkruan fjalët më të mira.

“Mbrojtësi 23-vjeçar e ka afirmua veten si një ndër mbrojtësit më të mirë në botë. Ai ka zhvilluar 34 ndeshje me Shqipërinë, dhe është një ndër të rinjtë e zbuluar nga Sarri, i cili e mori me vete nga Empoli në vitin 2015. Hysaj do të luajë ndaj Manchester City, Feyenord dhe Shakhtar Donetsk në fazën e grupeve”, shkruan “The Sun”.

Më poshtë keni edhe 6 të rinjtë e tjerë që pritet të spikasin këtë sezon në Champions League. /vipsport.al/

CHRISTIAN PULISIC – Borussia Dortmund

Christian Pulisic is already one of Europe's hottest prospects

TIMO WERNER – RB Leipzig

Timo Werner has been in prolific form for RB Leipzig in recent months

JOE GOMEZ – Liverpool

Joe Gomez could play an important role for Liverpool this season

YOURI TIELEMANS – Monaco

Youri Tielemans will be looking to keep his top form going at Anderlecht

CLEMENT LENGLET – Sevilla

Clement Lenglet has already proven to be a valuable asset to Sevilla

PATRIK SCHICK – Roma

Patrik Schick will be looking to keep up his Sampdoria form at Roma