Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Duro: Danilo Alves i humbi të gjithë topat, mbrojtja ishte perfekte

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro ka kritikuar futbollistët e tij pas ndeshjes. Strategu i ekipi vlonjate ka evidentuar kryesisht Danilo Alves, i cili sipas tij ka humbur shumë topa.

“Çdo ndeshje ka rëndësinë e saj, dhe skuadrat kundërshtare duhen respektuar. Nuk e nisëm mirë ndeshjen, ashtu siç unë e kisha planifikuar. Siç duket edhe presioni nga tifozeri, ndikoi në planin emocional. Në pjesën e dytë ishim dominues, por nuk ishim të qetë përpara portës. Arritëm që të mbulonim shumë mirë Abazajn dhe Bregun.

Danilo Alves sot ka bërë shumë gabime, mund të them që ka humbur 8 topa. Me futjen në fushë të Zhupës, i dha më shumë gjallëri veprimeve sulmuese.

Kamara nuk funksionoi mirë në pjesën e parë, ndaj dhe u detyrova që ta zëvendësoj në pjesën e dytë. Jam shumë i kënaqur që gjatë gjithë ndeshjes i mbuluam mjaft mirë Abazajn dhe Bregun”, u shpreh Duro pas ndeshjes. /vipsport.al/