Djali i Maradonës: Mertens i shënoi Strakoshës si babai im

Diego Maradona Junior, djali i legjendës argjentinase, Diego Maradona, tha për “Marte Sport Live”, se “goli i Martens (i shënuar dje ndaj Strakoshës) ishte një gol ‘alla Maradona’. Është duke treguar se është një i jashtëzakonshëm dhe jam i kënaqur për Dries. Babai im është i lumtur kur Napoli luan mirë dhe ja një dobësi për Martens. Jemi që të dy ekstra-tifozë dhe i ndjekim ndeshjet me shumë gjallëri. Titulli? Do të jetë një sfidë midis Juves dhe Napolit, por do ta kemi konfirmimin pas shumë javëve. Trajneri Sarri është i zoti dhe i duruar”.