10 skuadrat më të shtrenjta në Champions këtë sezon

Ka nisur sot Champions League, teksa vlera e përgjithshme e skuadrave që marrin pjesë sipas “Transfermarket” shkon në shifra të frikshme.

10 klubet më të shtrenjta të Champions përbëjnë 62% të vlerës totale të të gjithë klubeve të turneut, ndërsa 10 klubet më të lira mezi bëjnë së bashku 6% të vlerës totale.

Skuadra me vlerën më të madhe është Reali i Zidane, që është dhe kampioni në fuqi.

 

10. Tottenham 492.25 milionë euro